تاثیر میکرونیدلینگ در جوانسازی پوست و ترمیم پوست

تاثیر میکرونیدلینگ در جوانسازی پوست بسیار مهم است. افزایش تمایل به جوانسازی پوست و زیبایی آن از یک سو، و تبلیغات گسترده در رابطه با روش­ ها و ابزار های موجود در این زمینه از سوی دیگر باعث می­شود نقش پزشک جهت دادن مشاوره صحیح در این زمینه پر رنگ ­تر گردد. پزشک متبحر این روش­ ها را با دلایل منطقی و با زبان نزدیک به زبان مراجعه­ کننده و دریافت­ کننده خدمات بازگو نموده و وی را از مزایا و معایب روش­ های مختلف آگاه ساخته و در تصمیم­ گیری مراجعه­ کننده کمک می­ نماید.

به منظور ارائه نتایج مطلوب تر پزشکان می توانند با در نظر گرفتن شرایط مراجعه کننده تنها از یک روش درمانی یا چند روش به صورت ترکیبی استفاده نمایند، پارامتر های مؤثر در انتخاب روش مطلوب و کارآمد عبارتند از: ایمنی، کارایی، سهولت در کاربرد و مقرون به صرفه بودن روش درمانی. انتخاب روش درمانی مناسب و درمان مؤثر و مطلوب تنها با در نظر گرفتن این چهار فاکتور در کنار یکدیگر صورت خواهد پذیرفت.

تاثیر میکرونیدلینگ در جوانسازی پوست

میکرونیدلینگ یک روش ایده­ آل کلاژن­ سازی است که به صورت موازی باعث جوانسازی پوست ، سفتی پوست، کاهش هایپرپیگمانتاسیون، کاهش اسکار، کاهش چین و چروک پوست و… به صورت هم­ زمان در همان جلسات درمان شده و نیاز به راهکار جداگانه برای مشکلات متعدد ندارد، در عین حال در زمان قابل قبول و با حداقل عوارض یا بدون عوارض ما را به هدف می­رساند بعلاوه میکرونیدلینگ به عنوان یک روش مؤثر دارو­رسانی نیز بسیار کارآمد است.

تاثیر میکرونیدلینگ در جوانسازی پوست و ترمیم پوست صورت و بدن

میکرونیدلینگ به صورت القای کلاژن سازی در پوست به روش مکانیکال تعریف می شود. این تعریف بسیار مختصر و مفید است ولی بسیاری از مفاهیم را در خود نهفته دارد. در واقع میکرونیدلینگ با ورود و خروج سوزن به پوست باعث به راه افتادن پروسه التهابی و هدایت بافت پوست به سمت ترمیم و بازسازی خود گردیده که ماحصل آن ایجاد بافت جدید با ظاهر بهتر و عملکرد پویا تر خواهد بود.

  • میکرونیدلینگ، که به عنوان القاء کلاژن جلدی (PCI) یا کلاژن درمانی نیز شناخته می­شود، برای اولین بار در سال 1990 به عنوان روشی نوین برای رفع مجدد تخریب بافت لیزر در مواجهه با پوست ظاهر شد.
  • میکرونیدلینگ از ایجاد زخم در اثر نفوذ سوزن برای افزایش فرآیند بازسازی استفاده می­نماید.
  • روش PCI سبب ایجاد زخم در لایه اپیدرم شده و در عین حال زخم باز بر روی پوست ایجاد نمی­نماید، در نتیجه زمان مورد نیاز برای مرحله بهبود زخم­ها نسبت به روش­های لیزر یا ابریژن کوتاه­تر است.

پروسه انجام میکرونیدلینگ چگونه است؟

همان­گونه که در تعریف میکرونیدلینگ ذکر شد، کلاژن­سازی به عنوان یک روش تحریک مکانیکال تعریف می­گردد که این امر از طریق ایجاد میکروکانال ­ها در پوست صورت می­گیرد. با این وجود ماهیت کانال­ هایی که ایجاد می­شود بسیار حائز اهمیت هستند. کانال­ ها باید عمود بر پوست هر منطقه ایجاد شده و هیچ گونه ارتباط افقی بین آن­ها وجود نداشته باشد تا تخریب بافت اتفاق نیفتد.

نکات مهم در حین انجام پروسه نیدلینگ

بسیار مهم است که حین نیدلینگ زاویه هندپیس بر پوست 90 درجه باشد.

پزشک باید در نظر داشته باشد که حین انجام میکرونیدلینگ در پوست مراجعه کننده جراحت یا اسکار ایجاد نگردد. این امر با فشار ندادن هندپیس دستگاه استاندارد بر روی پوست و جهت دادن به آن محقق می گردد. همچنین در هنگام تهیه دستگاه میکرونیدلینگ به قدرت و سرعت موتور آن و نیز گیر نکردن آن در پوست های ضخیم و نیز پوست های دارای چین و چروک دقت نمایند.

دیگر مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
پشتیبانی مشتریان | سوالی دارید؟